Європейська молочна асоціація

Європейська молочна асоціація (EDA – European Dairy Association) є визнаним голосом європейської молочної промисловості, що створює європейський форум для дебатів на високому рівні щодо майбутнього європейської «лактосфери» та поглибленого аналізу актуальних питань європейського молочного порядку денного.

Європейська молочна асоціація – це, перш за все, платформа для обміну досвідом європейських переробників молока з усіх куточків Європи та всіх типів молочних компаній, кооперативів та приватних молочних заводів, світових лідерів молочної галузі та МСП (малих та середніх підприємств). Президія EDA відображає різноманітність нашої галузі: разом з Президентом EDA Альбертом де Гроотом (Vreugdenhil, Нідерланди), до її складу входять Інго Мюллер (DMK, Німеччина), Яна Теплого (Madeta, Чеська Республіка), Жиля Жерара (Luxlait, Люксемюург).

Основні напрямки діяльності Європейської молочної асоціації направлені на розвиток Європейського молочного сектору, зокрема:

  • переробки молока;
  • торгівлі та економіки;
  • харчування, навколишнього середовища
  • та здоров’я;
  • моніторингу та звітністі у молочному секторі;
  • лобіювання молочного сектору
  • надання інформаційних матеріалів.

Більше інформації щодо діяльності Європейської молочної асоціації можна знайти за адресою https://eda.euromilk.org

9 травня 2024 року відбулося підписання Меморандуму порозуміння між об’єднанням Спілка молочних підприємств України (СМПУ) та Європейською молочною асоціацію (EDA).

З цією метою EDA та СМПУ домовилися про спільну діяльність та визначили ключові напрямки роботи у Меморандумі про співпрацю, яка буде спрямовуватись на:

• підтримку вільної торгівлі молочними продуктами та захист інвестицій в Україні;
• підтримку DCFTA (Угоди про вільну торгівлю між Україною та ЄС) та переговорів щодо вступу до ЄС через співпрацю в рамках “Комітету з Євроінтеграції» при СМПУ;
• довгострокову інтеграцію українського молочного сектору до єдиного європейського ринку через спільну “дорожню карту”;
• створення переліку “молочних потреб України” в контексті “Швидкої оцінки збитків та потреб” ЄС в рамках “Ukraine Facility”;
• розбудову та зміцнення комунікації та зв’язків у форматі Україна-ЄС для обміну найкращими практиками підвищення продуктивності та якості на рівні виробництва, стимулювання попиту та підвищення обізнаності на рівні споживачів, а також для обміну досвідом щодо відповідної законодавчої бази, торговельних та маркетингових стандартів, що стосуються молочної галузі;
• старт діалогу між Україною та ЄС щодо шляхів інтеграції українського молочного сектору та сільського господарства в рамках дискусій про рамки інтеграції України до майбутньої Спільної аграрної політики ЄС (CAP27).

«Український молочний бізнес вже 10 років робить свій внесок в процес євроінтеграції. Тому підписання Меморандуму є логічною ланкою у русі українського молочного бізнесу у велику європейську молочну родину», – зазначив виконавчий директор Спілки молочних підприємств України Арсен Дідур.

«Співпраця з СМПУ та європейською асоціацією молочників почалася дуже давно, ще до російських атак на Україну. Наше спільне дослідження підкреслює позитивний ефект і довготривалу інтеграцію українського ринку в Європейську лактосферу. Іншими словами, ми говоримо про двосторонній підхід і підкріплення таких торговельних відносин, які могли би бути між Україною та Євросоюзом на основі поглиблених зв’язків та автономної торгівлі, а також інвестицій» – наголосив президент Європейської молочної асоціації Джузеппе Амброзі (2021-2025 рр.).